Pasaules dārgākie mājdzivnieki: Dzīvnieki, kuri ir dārgāki par tavu dzīvokli, māju un mašīnu .

0
215

Daudzi dzīvniekmīli šajos Ziemassvētkos iespējams vēlas saņemt kādu mājdzivnieku, taču šie dzīvnieciņi to radiem vai draugiem pavisam noteikti nav pa kabatai.

Pasaulē ir ļoti daudz dzīvniekmīļu un spriežot pēc facebook sienām, Latvijā to arī netrūkst. Jāatzīst, ka mums katram ir vismaz pāris draugu, kuri vismaz pāris reizes dienā dalās ar kāda pazuduša dzīvnieka bildēm, vai kāda dzīvnieka, kas meklē mājas bildēm vai arī vienkārši sava vai pilnīgi sveša mājdzivnieka bildēm.

Tiek uzskatīts, ka pats pirmais mājdzivnieks cilvēkam ir bijis suns un jau 10 000 gadu pirms mūsu ēras.

Uzturēt mājdzīvnieku ne pavisam nav lēti. Kāds britu dzīvnieku apdrošināšanas kompānijas pētījums vēsta, ka kaķis vai suns tā īpašniekiem visas dzīves laikā izmaksā aptuveni 20 tūkstošus eiro. Taču jāatzīst, ka daudzi mājdzīvnieku mīlētāji iztērē stipri vairāk veidojot zīmolu apģērbu garderobi saviem sunīšiem, vedot tos pie manikīra, friziera utt.

Un, lūk, mājdzīvnieku eksperta Saimona Būta (Simon Booth) izveidotais dārgāko dzīvnieku tops.

  1. Baltā lauva

Kā jau noprotat, šie lielie kaķēni ir pavisam reta suga, kas atrodama tikai Dienvidamerikas Kruger nacionālajā parkā, kur to ir tikai aptuveni 300.

Lai gan šis dzīvnieks ir ļoti rets un majestātisks, tomār tas neatrodas šī topa augšpusē un maksā 125 tūkstošus eiro.

  1. Labradors

Labradors iespējams ir viena no iecienītākajām suņu šķirnēm un parasti tā iegāde maksā aptuveni 700 līdz 1000 eiro. Taču šis topa 4. vietas īpašnieks – labradors maksā 140 tūkstošus eiro.

Jautāsiet kāpēc? Šo suni sauc Sers Lancelots Enkors un šis suns ir sava senča, kuru arī sauca Sers Lancelots, klons. Kad 2012. gadā, Amerikā, Edgara un Ninas Otto labradors pēkšņā nāvē gāja bojā, tie bija tik ļoti sēru satriekti, ka nolēma radīt šo padārgo zinātnes brīnumu – klonu, lai atkal varētu būt kopā ar savu tik ļoti mīlēto mājdzivnieku.

  1. Holšteina govs

Šī dārgā gotiņa vārdā “ Dāmīte” (Missy) maksāja mazliet vairāk kā 1 miljonu eiro.

Šī govs esot ar perfektām aprisēm t.i. ar pareizā izmēra tesmeni un perfekti novietotiem pupiem un vinnejusi vairākus apbalvojums. Taču šī gotiņa nav parasts iedomīguma, tiekšanās pēc perfektuma pirkums, tā ir labs ieguldījums. Kā zināms, šī govju sķirne ir zināma ar augstu piena produktivitāti, kas padara tās teliņus ļoti vērtīgus.

  1. Tibetas Mastifs

Otrajā topa “vairāk naudas kā saprašanas” vietā ir Tibetas Mastifs. Šī milzīgā āziešu suņu šķirne ir dārgākā suņu šķirne pasaulē. Tālajos austrumos šī suņa esamība tavā īpašumā tiek uzskatīta par augstas labklājības simbolu.

Pats dārgākais Tibetas Mastifs tika pārdots par 1,7 miljoniem eiro. Lai gan no ārpuses šie suņi izskatās mīlīgi un pūkaini, daudzi tos tur kā mājas sargus, kā arī ir spējīgi cīnīties ar tīģeriem. Taču ņemot vērā to vērtību, jāsaka, ka viss kas tiem jāsargā ir sevi.

  1. Zirgs

Laikam nav jabrīnās, ka topa pašā augšgalā ir tik elegants dzīvnieks kā zirgs. Kā ne kā zirgu sacīkstes ir zināmas kā “karaļu sports”.

Naudas izšķērdējiem zirgu pirkšana vienmēr bijusi ļoti populāra, taču 2006. gadā tika uzstādīts rekords augstākajā mājdzīvnieka cenā, kas bija 14,5 miljoni eiro par sacīkšu zirgu vārdā Zaļais Mērkaķis (Green Monkey).

Lai gan šī zirga vecāki abi ir bijuši satriecoši čempioni, to pēctecis diemžēl tā arī nekad neuzvarēja nevienas sacīkstes un beidza savu sacīkšu karjeru vien četrus gadus pēc tās uzsākšanas.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY