Cilvēks, kurš svin Ziemassvētkus 365 dienas gadā

0
188

Endijs Parks (Andy Park) svin Ziemassvētkus katru dienu jau 23 gadus pēc kārtas, taču pagājušajā gadā viņa apņemšanās bija beigt to darīt.

Pēc tam, kad šī vīra ģimene norādīja uz to, ka šāds dzīvesveids negatīvi ietekmē viņa veselību, mīlas dzīvi un finanses, iepriekš pats sevi nodēvējis par Mr. Ziemassvētkiem (Mr. Christmas) tagad solījās kļūt par Mr. Skrūdžu (Mr. Scrooge).

Otro Ziemassvētku dienā viņš beidzot noņēma ziemassvētku, lampiņas, dekorus un eglīti, kas rotāja tā māju 365 dienas gadā. Taču jau 6. janvārī Endījs saprata, ka nespēj dzīvot bez Ziemassvētkiem un tagad viņa Ziemassvētku svinēšana ir vēl krāšņāka kā iepriekš.

Viņš teica: “Kad ņēmu nost Ziemasvētku dekorācijas, es raudāju. Es biju tik ļoti sašutis un dusmīgs, ka ņemot nost no eglītes mantiņas, daudzas no tām sašķida tās metot kastē. Māja izskatījās tik pelēka un tukša. Es nespēju to izturēt. Es mēģināju kaut kā izdzīvot tās dienas, taču tās bija tik ļoti garlaicīgas. Parasti katru dienu pulksten trijos es skatījos iepriekš ierakstīto karalienes runu un malkoju sarkanvīnu, taču tās dienas trijos es jutos ļoti apjucis. Dzīve šķita bezmērķīga. Es nespēju vakariņās ieēst ko citu kā tikai tītaru un tā pldījumu. Vairumā dienu es vienkāraši ēdu tikai sviestmaizes. Es biju dziļā depresijā. Kad 5. janvāra vakarā es devos pie miera, pie sevis nodomāju, ka tas tā vairs nevar turpināties.”

6.janvāra rītā Endījs pa taisno devās uz vekaliem un sapirka jaunus Ziemassvētku rotājumus 350 eiro vērtībā un atsāka Ziemassvētku svinēšanu. Taču savai meitai, faktu, ka atsācis svinēt Ziemassvētkus Endijs noklusēja veselu mēnesi, jo baidījās no meitas negatīvās reakcijas.

“Daudzi cilvēki teiks, ka esmu izgāzies neveiksminieks, jo spēju izdzīvot bez ziemassvētkiem tikai divpadsmit dienas. Vēl citi varētu teikt, ka man nepieciešama profesionāla palīdzība. Bet Ziemassvētki dara mani patiesi laimīgu un mana Ziemassvētku svinēšana nevienam ļaunu nedara, tad kāpēc, lai es to nedarītu? Jā, es jūtos slikti par to, ka manu meitu skolā par to apcēla, bet viņa tagad tam ir tikusi pāri. Mana meita bija šokā, kad uzzināja, ka esmu atsācis svinēt Ziemassvētkus, taču viņa zina, ka viņa tur nespēj neko mainīt. Viņai vispār nepatīk Ziemassvētki, es domāju, ka viņa dod priekšroku Lieldienām.”

Endijs savu Ziemassvētku svinēšanas maratonu uzsāka jau 1993. gada 14. jūlijā, pēc tam kad kādam klientam viņš bija pastāstījis par to cik ļoti viņš mīl Ziemassvētkus. Tas viņu iedvesmoja doties mājās un izdekorēt savu māju kā Ziemassvētkos un viņš tās tā arī nenoņēma līdz pat viņa neveiksmīgā mēģinājuma otrajos ziemassvētkos tos noņemt.

Endijs trenejas 2 stundas dienā, lai nosegtu kūku un citu gardumu radītās sekas.

Viņš ir ierakstījis vairāk kā 20 karalienes runu un katru dienu klausās kādu citu. Lai gan Endijam pieder veiksmīgs uzņēmums elektrības nozarē, viņš atsakās pieņemt kādu darbu, kas liegtu viņam katru dienu plkst. trijos noskatīties karalienes runu.

Pēc vairāku gadu vientulības Endijs iepazinās ar poļu meiteni vārdā Graz. Viņš stāsta :”Graz ir ļoti jauka dāma, taču diezgan kautrīga. Mēs iepazināmies bārā un jau tad viņa zināja, kas es esmu, jo esmu diezgan populārs savā rajonā. Viņa nemīl Ziemassvētkus tikpat ļoti kā es un uzskata, ka mana apsēstība ar Ziemassvētkiem ir diezgan smieklīga. Mēs tiekamies pāris reizes nedēļā, taču es nevēlos, lai viņa dzīvo ar mani, jo viņa varētu gribēt noņemt kādu no dekorācijām. Mēs parasti ejam kopīgās vakariņās, bet tikai uz tādu vietu, kur ēdienkartes piedāvājumā ir arī tītars.”

Nobeigumā jāsaka, ka Endijs atzīstas, ka šai Ziemassvetku svinēšdanai viņš ir patērējis 2,3 miljonus eiro. Viņš pats saka: “Cilvēki varbūt domā, ka esmu traks, bet Ziemassvētki dara mani tik ļoti laimīgu.”

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY