Vai apprecēt savu seksa robotu reiz būs legāli? Eksperti debatē

0
246

 

Jau pavisam drīz visā pasaulē tiks sākti pārdot seksa roboti un eksperti prognozē, ka jau pēc pāris gadiem, mīlēties ar reālistiskā izskata seksa robotu kļūs par ikdienišķu parādību. Šīm lellēm būs pulss, reālistiska silta āda, spēs atveidot vairākas cilvēku sajūtu mīmikas kā arī atveidot kādas personīgas rakstura iezīmes. Bet vai kādreisz būs iespējams apprecēt šādu robotu?

Šis gan var izklausīties pēc absurda jautājuma, taču akadēmiķi šim jautājumam pievērš nopietnu uzmanību un runā par robotu tiesībām. Eksperti uzskata, ka tas ir tikai laika jautājums līdz roboti spēs piedalīties gudrās diskusijās, tie jutīs dažādas emocijas, kā arī dažādās situācijās spēs pieņemt patstāvīgu lēmumu.

Kāds mākslīgā intelekta eksperts saka, ka : “Cilvēks ar vienu mākslīgu protēzi tāpat ir cilvēks, tāpat cilvēks ir arī kāds ar divām, trim vai četrām protēzēm. Tāpat arī kāds cilvēks ar mākslīgo sirdi nav necik mazāk cilvēks kā citi. Tad kā būs ar kādu kuram ir mākslīgas smadzenes? Jurisprudence varētu atzīt robotus un izveidot autonomas personas tiesību likumu.”

Doktors Levijs (Levy) prognozē, ka cilvēku-robotu laulības ar laiku kļūs legālas. Viņš šo laulības jautājumu pielīdzina starprasu laulības Amerikā un geju laulības problēmām visā pasaulē. Viņš saka, ka “Līdz pat 1967. gadam dažos ASV štatos tika aizliegta starprasu laulība. Tad arī geju un lezbiešu attiecības pamazām sāka kļūt par legālām ASV un protams, ka tas bija tikai laika jautājums līdz tie sāks pieprasīt laulības legalizēšanu.”

Dr. Levijs stāsta, ka protams šai cilvēku-robotu laulībai nepiekritīs reliģijas: “Es nojaušu, ka lielākā daļa, kas iesaistīsies šajā debatē par cilvēka – robota laulību uzskatīs, ka laulība ir iespējama tikai cilvēkam ar cilvēku. Bet cik es zinu, tad bībelē nekur nav teikts, ka laulība ir iespējama tikai starp diviem cilvēkiem. Es neredzu nevienu iemeslu kāpēc lai saprātīgs robots pēc vairākām dekādēm, nespētu būt daļa no bērnu radīšanas. Ir grūti noliegt, ka nākotnes roboti nespēs paši sajust vēlmi precēties.

Vērojot to cik strauji attīstās tehnoloģijas, mēs esam spiesti sākt domāt par to, ka cilvēku-robotu attiecības kļūs par paaudzes iezīmi.

Seksa roboti jau pavisam drīz sāks parādīties daudzās mājās un kad sekss ar robotiem sāks likties aizvien ierastāka parādība ar laiku parādīsies arī vēlme veidot laulību ar šiem robotiem. Ja roboti spēj uzvesties tieši tāpat kā reāli cilvēki, tad kāpēc šīs attiecības nepārvērst laulībā, ja ne cilvēks, ne robots nav pret to?”

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY