Sapņu profesija: Internacionālās kapu rakšanas sacensības

0
226

Bēres ir sēru pilns notikums. Savukārt kapu rakšanas sacensības, ne pavisam ne. Vismaz Slovākijā, kur norisinājās Otrais Ikgadējais Internacionālais Kapu Raksānas Čempionāts,  tiešām, ne.

Vienpadsmit divu cilvēku komandas no Slovākijas, Polijas un Ungārijas sacentās par to, kura komanda visīsākajā laika posmā spēs izrakt vislabāko kapu, izmantojot tikai lāpstas un cērtes.

Čempionāta tiesneši izveidojuši kapa ideālu, kas komandām jācenšas sasniegt, t.i. kapam jābūt 1,5 metrus dziļam, 2 metrus garam un 0.9 metrus platam.

Šo sacensību pārstāvis Christian Striz apgalvo, ka sacensības tiek rīkotas ar mērķi – atgriezt jautrību bēru industrijā.

Lai pierādītu to, ka viņš ir “nāvīgi” nopietns viņš pats sacensību dienā saģērbies par Nāvi.

“Šis viss pasākums ir rīkots, lai satuvinātu visas bēru biznesa kompānijas”, viņš stāsta, “Viss slēpjas tajā, lai parādītu cilvēkiem cik smags ir kapu racēja darbs”.

A gravedigger cools off during the first Hungarian grave digging championship in Debrecen, Hungary, June 3, 2016, competing for the national crown, which is awarded based on accuracy, speed, and aesthetic quality.   REUTERS/Laszlo Balogh

Taču daži no sacensību dalībniekiem  (Gabriel Draffy no Slovākijas)apgalvo, ka sacensības netika saorganizētas godīgi, jo viņu komandai nācies rakties cauri 20-30 cm biezai kārtai ar granti un akmeņiem, kas pārējiem dalībniekiem nebija jādara.

Slovāku brāļi Ladislavs(43) un Csaba Skladan(41) sagrāva pārējos dalībniekus ar perfekta kapa izrakšanu vien 54 minūšu laikā.

Tiesneši atzīst, ka brāļu izraktais kaps esot arī bijis kārtīgākais un glītākais no visiem.

Brāļi saka, ka “Esam ļoti laimīgi, ka uzvarējām, tas ir liels gandarījums pēc 15 gadiem strādājot šajā darbā”. “Šodien, rokot kapu, man bija jākoncentrējas uz ātrumu, taču parasti, kad laikapstākļi ir labi, es mierīgi varu pļāpāt ar savu brāli, tas vienkārši ir sapņu darbs” apgalvo Ladislav Skladan.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY